scorecardresearch

“Müslüman Başkan”ın Son icraatı

117 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
“Müslüman Başkan”ın Son icraatı

Burdur belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, iki dönemdir “Müslüman Başkan”, “nezaket abidesi”, “dürüst adam” imajlarıyla oy toplayıp başkan oldu.
“Nezaket abidesi” algısı Bedesten çatışmaları ve müteakiben Gazi caddesi ağaç kesme-kestirmeme rekabetleriyle darmadağın oldu.
“Dürüst Başkan” algısı ise, Sayıştay’ın ve Belediye Meclisi Denetim Komisyonu raporlarıyla kanıtlanan yolsuzluk ve Belediyeyi zarar uğratma olgularıyla bir avuç sabun köpüğü gibi uçup gitti.
“Müslüman Başkan” algısının ise, bir ara birkaç yıl önce Özürlüler Atölyesinin kapatılması ve engelli vatandaşlarımızın onca çabalarına rağmen sokağa atılmaları, müteakiben timsahın gözyaşlarıyla birlikte Belediye’de yeni bir atölye açılması olgusuyla başlayan sürecin, bu yıl ülke çapındaki AKP iktidarının 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla başlayan süreçte lağım çukurundan gelen kötü kokularla birlikte en son olarak eski belediye binasındaki Girişimci Kadınlar Derneği atölyesinin tasfiyesi olayıyla parçalanma sürecine girdiği söylenebilir.
18 Aralık’ta zabıta ordusuyla biçare fakir kadınların atölyelerine girişlerinin barikat kurularak engellenmesiyle başlayan direniş, daha sonra imza standının açılması, ardından Direniş Çadırı kurulması ve Zabıta saldırısıyla ceza kesilmesiyle bir üst aşamaya sıçradı.
Direniş Çadırında emekçi direnişçi kadınlar, gözleme yapıp satarak zabıta cezasını çıkarmaya çalışıyorlar. Bugün direnişin 10. günü. Hürriyet Akdeniz Gazetesine verdiği demeçle konuya eğileceğini ve bir çözüm için çalışacağını bildiren Vali Yılmaz’ın dağıttığı umutla bir basın açıklaması yaparak Vali Yılmaz’a teşekkürlerini ve minnetlerini bildirdiler.
Yayılan direnişe destek de gittikçe artıyor. Bugün Vali’ye teşekkür açıklamasının ardından destek kapsamında Barış Kebap’ın gönderdiği karışık pideler coşkuya ve sevince neden oldu.
Direniş Çadırı’nın markası ise Kağılcıklı Ziyafet Sarı’ydı bugün. Müslüman Başkan’a ithaf olunur, iyi baksın klip ve fotoğraflara, kimlerle uğraştığını kavrar belki!
Etiketler