scorecardresearch

Kamu Sen, bordro yaktı

46 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Kamu Sen, bordro yaktı
Kamu Sen Burdur Temsilciliğine bağlı sendikalar bugün (15 Ocak 2014 günü) Burdur defterdarlığının önünde, bir basın açıklaması yaparak bordro yakma eylemi gerçekleştirdiler. “Malum yandaş-yalaka sendika” diye niteledikleri Memur Sen’e ateş püsküren açıklamanın yeni yılın ilk maaş gününe denk getirilmesi kamuoyunda dikkat çekti.
Kamu Sen Burdur Temsilciliğine bağlı sendikalar bugün (15 Ocak 2014 günü) Burdur defterdarlığının önünde, bir basın açıklaması yaparak bordro yakma eylemi gerçekleştirdiler. “Malum yandaş-yalaka sendika” diye niteledikleri Memur Sen’e ateş püsküren açıklamanın yeni yılın ilk maaş gününe denk getirilmesi kamuoyunda dikkat çekti. Açıklamada, toplusözleşmenin bağıtlandığı Temmuz ayındaki Bayram öncesi komplodan bu yana uygulamanın görülmesi için ilk maaşa kadar beklediklerini, şimdi kamu çalışanlarının gerçeği bu ay gördüklerini ve hayal kırıklığına uğradıklarını vurguladı.
MHP belediye Başkan Adayı Nadir Özcan, MHP İl Başkanı İbrahim Sakızcı ve MHP’lilerin de destek verdiği açıklama boyunca Kamu Sen’e bağlı memurların yer yer sloganlar attıkları ve öfkeli, heyecanlı oldukları gözlendi. “Ak Değil Karasın, Başımıza Belasın”, “Hırsıza Değil, memura Bütçe” sloganlarının atıldığı açıklamadan sonra memurlar dağıldı.
Etiketler