scorecardresearch

Direniş Çadırına Destek Yağıyor

45 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Direniş Çadırına Destek Yağıyor

Akkaya’nın Sokağa Attığı KGD Üyesi Kadınların Kurduğu Direniş Çadırını Bugün (2 Ocak 2014 Günü) KESK’e Bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Destek Ziyaretinde Bulundu

Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya’nın atölyelerini tasfiye ederek sokağa attığı GKD üyesi kadınların kurdukları Direniş Çadırının kuruluşunun 20. gününde direnişçi kadınlara toplumsal ve siyasal destek gittikçe artıyor. Bugün (2 Ocak 2014 günü) Direniş Çadırına gelerek desteğini ilan eden ve Belediye Başkanı’nın uygulamasının kendileri için kabul edilemez olduğunu belirten KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Genel Örgütlenme Sekreteri İhsan Kocabıyık, “siyasi iktidarın emek düşmanı, kadın düşmanı politikalarına bir örnek de Burdur’da yaşanıyor” dedi.
Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya’nın atölyelerini tasfiye ederek sokağa ve açlığa attığı Girişimci Kadınlar Derneği (GKD) üyesi kadınların kurdukları Direniş Çadırının kuruluşunun 20. gününde direnişçi kadınlara toplumsal ve siyasal destek gittikçe artıyor. Bugün (2 Ocak 2014 günü) Direniş Çadırına gelerek desteğini ilan eden ve Belediye Başkanı’nın uygulamamasının kendileri için kabul edilemez olduğunu belirten KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Genel Örgütlenme Sekreteri İhsan Kocabıyık, “siyasi iktidarın emek düşmanı, kadın düşmanı politikalarına bir örnek de Burdur’da yaşanıyor” dedi. Kocabıyık, “emeği ile geleceğini oluşturmaya çalışan kadın arkadaşlarımızın atölyelerini hiçbir gerekçe göstermeden Belediye Başkanı kapatmış. Bu bizim açımızdan kabul edilebilir bir durum değildir” diye konuştu.
VUR VUR İNLESİN, SEBAHATTİN DİNLESİN!”
Bunu kınadıklarının altını çizen Kocabıyık, “Belediye Başkanı bu uygulamadan derhal vazgeçerek kadın arkadaşlarımızın atölyelerine, işyerlerine dönmelerini sağlamasını istiyoruz. Bu kapsamda KESK olarak üzerimize ne düşüyorsa bunu yapma sözünü veriyoruz. Üzerimize düşen her görevi bir emekçi dayanışması olarak, bir sınıf dayanışması olarak yerine getireceğiz” diye vaade bulunarak sözlerine son verdi.
Konuşmadan sonra “Direne Direne Kazanacağız”, “Vur Vur İnlesin, Sebahattin Dinlesin” sloganları atıldı.
Ardından gittikçe artan esnaf desteği kapsamında Oskar Pastanesinin dayanışma armağanı olarak gönderdiği yaş pasta kesildi.
Etiketler