scorecardresearch

CHP, Burdur'da Geleceğini Oyladı

403 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
CHP, Burdur'da Geleceğini Oyladı
CHP PM’nin bütün yetki ve kararı kendisine verdiği Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur il örgütünün yerel bir tercihle, PM’nin başka yerlerde yerel tabanın isteklerine mugayir verdiği kararlar nedeniyle başta İstanbul olmak üzere çoğu yerde kaos yaşadığı koşullarda ilimizde İl Genel ve Belediye Meclisi adaylarını eğilim yoklaması denilen gayriresmi bir önseçimle saptaması bir bakıma kendi geleceğini oylamaya dönüştü.
Toplam 151'i merkez köy olmak üzere 1.185 CHP üyesi, bugün sabah saatlerinde başlayan seçimde Ecevit Alan ile Coşkun Çetin'i İl Genel Meclisi adaylığına, Ferit Çelikbaş, Burhan Cahit Karakurt, Haydar Düdük, Ersin Taşlıoğlu, Ramazan Kayacan ve Nahide Yeşilyurt'u da Belediye Meclis üyesi adaylığına seçti.
İlde CHP'nin olağanüstü koşullarda azami 13 Belediye Meclisi üyesi çıkarabildiği düşünülürse ve 3 kontenjanı Belediye Başkan adayı ve 4 kontenjanı da il yönetimi kullanmaya karar verdiği hesaba katılırsa ilk 10'un içine yukarıda sayılan adaylar girmektedir. Keza CHP ilde azami 2 İl genel Meclisi üyesi kazanabildiği gerçeğinden hareketle birinciliği alan Ecevit Alan ile ikinciliği alan Coşkun Çetin'den başka şanslı aday olmadığı anlaşılacaktır.
Etiketler