scorecardresearch

“Bunların gerekçeleri CHP seçmenine bir hakarettir”

133 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
“Bunların gerekçeleri CHP seçmenine bir hakarettir”

18 Ocak 2014 tarihli eğilim yoklaması seçiminde kazanamamış olan aday adaylarının basın açıklamasıyla il yönetiminden bir kişinin istifa ettiğini, yoklamada 21 Eylül 2013 tarihli seçimdeki gibi yönetimin açıkça taraf tuttuğunu, “anahtar liste” dağıtıldığını, bunu Merkez İlçe Başkanı Ayten’in yaptığını, İl Başkanının da gerekli hassasiyeti göstermeyerek örtbas ettiğini iddia ettiklerini belirterek bir açıklama istediğimiz CHP İl Başkanı Erman KıvılcımHaber’e konuştu.
18 Ocak 2014 tarihli eğilim yoklaması seçiminde kazanamamış olan aday adaylarının basın açıklamasıyla il yönetiminden bir kişinin istifa ettiğini, yoklamada 21 Eylül 2013 tarihli seçimdeki gibi yönetimin açıkça taraf tuttuğunu, “anahtar liste” dağıtıldığını, bunu Merkez İlçe Başkanı Ayten’in yaptığını, İl Başkanının da gerekli hassasiyeti göstermeyerek örtbas ettiğini iddia ettiklerini belirterek bir açıklama istediğimiz CHP İl Başkanı Erman KıvılcımHaber’e konuştu. Erman, CHP parti meclisi’nin Meclisler adayının belirlenmesi yöntemi konusunda yetkiyi il yönetiminin iradesine bırakmış olduğunu, kendi yönetiminin 30 yıllık hayali gerçekleştirmek için demokratik yöntemi uygulayarak tüm üyelerin katılımıyla yapılacak eğilim yoklaması sonucu saptanmasını tercih ettiklerini belirterek “il yönetimi isteseydi merkez yoklamasını da tercih edebilirdi” dedi.
Erman, 21 Eylül 2013 tarihli yoklamada olsun bu seferki yoklamada olsun sandıkların açılmasına kadar gerek sandık kuruluna gerekse il yönetimine tek bir şikâyetin bile olmadığını, ancak sandıkların açılmasından sonra kazananın, kaybedenin belli olmasıyla birlikte yoğun bir şikâyet trafiğinin başladığını vurgulayarak, o zaman da bu sırada da sandıklar açılmadan önce “ yazılı beyanda bulunun, tespitler getirin, delillendirin, araştırmasını yapalım” şeklinde beyanda bulunduğunu belirtti. Ancak hiçbir yazılı başvuru yapılmadığını sadece parti içi enerjiyi yoran bir dedikodu trafiği işlettiklerini belirtti.
Erman şöyle konuştu: “Bu arkadaşların şimdi başlattıkları bu hareket, hür bir şekilde oyunu kullanan 1300 üyemize hakarettir. 1300 üyenin hür iradesine hakarettir. Bütün iddialar külliyen yalandır.”
Etiketler